Haber

Bağcılar Belediyesi “Dijital Şehir İkizi Sürdürülebilir Şehir Yönetimi Projesi” ile ödüle layık görüldü

Bağcılar Belediyesi, IDC DX Summit 2023 etkinliği kapsamında düzenlenen IDC Türkiye Gelecek Girişim Ödülleri’nde “BBdX Dijital Şehir İkiz Sürdürülebilir Şehir Yönetimi Projesi” ile ödüle layık görüldü.

Türkiye’nin en kapsamlı teknoloji etkinliklerinden biri olan IDC DX Zirvesi bu yıl Sakarya’da gerçekleştirildi. “Yenilikçi İşletmeler için Dijital Öncelikli Stratejiler” temasıyla düzenlenen programa çok sayıda kamu ve özel sektör temsilcisi katıldı. Teknoloji alanında yapılan çalışmaların ödüllendirildiği etkinlikte Bağcılar Belediyesi, “Dijital Şehir İkizinde Sürdürülebilir Şehir Yönetimi Projesi” projesiyle 2.lik ödülünü aldı.

Akıllı şehir uygulamalarımızı geliştiriyoruz

Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Selçuk Gulduler, Bilgi Teknolojileri ve Akıllı Şehirler alanında bu ödülü aldı. Türkiye’deki tüm belediyelere örnek olacak bir çalışma yürüttüklerini söyleyen Güldüler; “Ödülü Bağcılar Belediye Başkanımız Abdullah Özdemir ve belediyemiz adına alıyorum. Dijital Şehir İkizi Projesi şehir yönetimine farklı bir vizyon getirecek. “Akıllı şehir uygulamalarımızı günümüz teknolojilerini takip ederek geliştirmeye devam edeceğiz.”

Ödüllü projeyle Bağcılar’ın dijital ikizi oluşturularak afet ve acil durumlarda kentteki tüm bina stoku ve konumsal verilerin CBS tabanlı olarak elde edilmesi amaçlanıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

nurhakajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu