Ekonomi

Fatih Altaylı’dan ‘yardım programı’ açıklaması: RTÜK yanıt verdi

Gazeteci ve televizyon sunucusu Fatih Altaylı Üç televizyon kanalının ortak yayınladığı programda, afet bölgesindeki depremzedeler için yardım kampanyası düzenlemeyi planladığını belirtti. Altay, senin planın “son dakikada”Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’ndan (RTÜK) ’emriyle’engellendi, RTÜK “Bunu yapma”dedi dedi.

RTÜK, Altaylı’nın açıklamasına yanıt verdi.

Radyo Televizyon Üst Heyeti (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, yardım kampanyası argümanlarına ait, “Yardım kampanyalarını engelleyemeyiz, aksine tüm yardım kampanyalarını destekledik. Desteklemeye devam edeceğiz.”sözlerini kullandı.

Şahin, Habertürk yazarı Fatih Altaylı’nın yapmayı planladıkları yardım programının RTÜK tarafından engellendiği iddiasıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu:

“-Fatih Altaylı her zamanki gibi sorumlu davranmıyor, araştırmadan manipülasyon peşinde. Duyarlı yayıncılarımızın ayrı bir yardım kampanyası yerine, daha güçlü bir temel için ortak hareket edilmesi ve birlikte kampanya yapılması kararlaştırıldı.

– RTÜK olarak biz bunu destekledik. Kampanya detayları önümüzdeki günlerde açıklanacak. Yardım kampanyalarını engellememiz söz konusu değil, aksine tüm yardım kampanyalarını destekledik. desteklemeye devam edeceğiz. Fatih Altaylı’nın bu açıklaması tamamen saçmalık ve iftiradır.”

marmara-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu