Haber

Gençlerle telekonferansla buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Hedef yüzde 70”

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde düzenlenen gençlik mitingine katıldı. Burada gençlerin talep ve önerilerini dinleyen Şentop, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak gençlerin selamlarını iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerinde oyların yüzde 51,77’sini alan Kapaklı’dan 28 Mayıs seçimlerinde daha yüksek oy beklediklerini bildirdi.

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımıyla Kapaklı Çamlık Sosyal Tesislerinde Gençlik Buluşması gerçekleştirildi. Şentop, buradaki programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak gençlerle görüştürdü. Şentop, “Sayın Başkan Kapaklı Belediyemizin sosyal tesislerindeyiz. Burada çok kalabalık bir grup var, gençlerimiz burada. Kapaklı’daki seçimlerde 51.77 oya ulaştık.”

Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Bunu büyük bir yüzde olarak kabul ediyor musun Şentop? Bu Trakya’ya yakışır mı?” sorusu salondakileri güldürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “28 Mayıs’ta çok farklı bir yere taşınmamız gerekiyor. Biraz üzgünüm ama umarım 28 Mayıs’ta bunu düzeltebiliriz. Böylesine anlamlı bir akşamda siz değerli Kapaklı kardeşlerimi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Gaziantep’ten yeni ayrıldık. Bugün Gaziantep’te 100 binin üzerinde şubesi vardı. Gaziantep’te oyların yaklaşık yüzde 70’ini aldık. Şimdi hedef yüzde 70’in üzerinde oy almak. Kapaklı’da yüzde 70’lere ulaşacağına inanıyorum” dedi.

Bunun üzerine bir genç, “Kapaklı’daki sandıkları patlatacağız reis” diye cevap verdi. – TEKİRDAĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu