Haber

Milli voleybolcu Hande Baladin’i tehdit eden zanlı tutuklandı

Milli voleybolcu Hande Baladin’i sosyal medyadan tehdit ettiği iddia edilen zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Milli voleybolcu Hande Baladin’e sosyal medyadan, ” Spor “Kulübüne giderken yüzüne asit atacağım” gibi tehdit mesajları attığı iddia edilen ve hastane çalışanı olduğu öğrenilen şüpheli Mustafa N., bu sabah gözaltına alındı. Sabah. Daha sonra nöbetçi hakim tarafından ‘silahla tehdit’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şüpheli sanık: “Bütün mesajları ben gönderdim”

Öte yandan zanlı Mustafa N.’nin savcılığa verdiği söz ortaya çıktı. Zanlının ifadesiyle, “2022 yılı başında sosyal medya hesaplarımda bir markanın reklamları çıkmaya başladı. Reklam linkleri kullanılarak kişisel bilgilerimin çalınacağını düşündüğüm için bu durumdan rahatsız oldum ve bu durumu bildirmeye çalıştım. firmaya ulaşın.firma reklam yüzü hande baladını gördüm.ulaşıp reklamları engellemeye çalıştım.bu süreçte kendisine duygusal bir yakınlık duymaya başladım.tüm mesajları yolladım amacım o değildi. Amacım Hande’nin şirket yöneticilerine hakkımda şikayette bulunmasını ve kişisel bilgilerimin ele geçirilmesini engellemekti. Şirket binasına gitmemin nedeni yöneticilerle bu konuyu görüşmek istememdi.” konuştuğu biliniyor.

Eczacıbaşı: “Tehdit mesajlarını şiddetle kınıyoruz”

Sultanlar Ligi ekiplerinden Eczacıbaşı’ndan yapılan açıklamada, “A Milli Bayan Voleybol ve A Takım oyuncumuz Hande Baladin’e sosyal medyadan yöneltilen tehdit mesajlarını şiddetle kınıyoruz. Oyuncumuzu tehdit eden kişi hakkında hukuki süreç başlatılmıştır. , savcılığa suç duyurusunda bulunuldu ve güvenlik güçleri tarafından şahıs gözaltına alındı.Eczacıbaşı Spor Kulübü olarak kadına şiddetin hiçbir şeklini kabul etmiyoruz ve her zaman yanında olacağımızı bir kez daha vurguluyoruz. adil ve şiddet içermeyen bir yaşam için çabalarında kadınlar.” – İSTANBUL

haberkalecik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu